Elastomery

Stały aparat ortodontyczny wymaga wielu detali, dzięki którym będzie się utrzymywał na właściwym miejscu, a siła i kierunek oddziaływania będą odpowiednie do oczekiwanych efektów. Poza stałymi elementami konstrukcyjnymi, takimi jak zamki, pierścienie czy łuki ortodontyczne do ważnych części zestawu zaliczają się też elastomery. To detale wykonan...

Stały aparat ortodontyczny wymaga wielu detali, dzięki którym będzie się utrzymywał na właściwym miejscu, a siła i kierunek oddziaływania będą odpowiednie do oczekiwanych efektów. Poza stałymi elementami konstrukcyjnymi, takimi jak zamki, pierścienie czy łuki ortodontyczne do ważnych części zestawu zaliczają się też elastomery. To detale wykonane z silikonu, doskonale elastyczne, dzięki czemu umożliwiają utrzymanie wszystkich elementów na swoim miejscu i zachowanie odpowiedniej siły naciągu. Znajdujące się w naszej ofercie elastomery ortodontyczne to ligatury, łańcuszki elastyczne, separacje elastomerowe oraz gumki do rotacji w wielu kolorach oraz przezroczyste. Proponujemy też wyciągi międzyszczękowe w kilku popularnych rozmiarach. Wszystkie produkty wykonane są z wysokiej jakości materiałów, dzięki którym zachowują elastyczność, nie odkształcają się i nie tracą barwy.

Więcej

Elastomery Jest 83 produktów.

Podkategorie

 • Separacje elastomerowe
 • Ligatury elastomerowe

  Ligatury, nazywane dość często potocznie " gumeczkami " to jeden z najbardziej rozpoznawalnych elementów aparatu. Kolorowe ligatury elastomerowe szczególnie uwielbiane są przez nieco młodszych pacjentów, którzy często eksperymentują z różnymi barwami gumeczek. Odpowiedni kolor ligatur potrafi sprawić, że aparat będzie nieco mniej widoczny i będzie prezentował się dużo bardziej estetycznie, lub wręcz przeciwnie - będzie jeszcze bardziej rzucał się w oczy.

  Do czego służą ligatury ortodontyczne?

  Ligatury odpowiadają za przytwierdzanie łuku aparatu do zamka i jego utrzymanie w odpowiednim miejscu. Przytwierdzone za pomocą haczyków gwarantują równe ułożenie zębów podczas kuracji, dlatego ewentualne zsunięcie się którejkolwiek gumki powinno być natychmiast zgłoszone dentyście - inaczej zgryz może nie ulec naprawie, a sam okres noszenia aparatu może ulec znacznemu wydłużeniu. Ligatury wykonane z elastycznego materiału ulegają stopniowemu rozciągnięciu, dlatego muszą być one wymieniane na nowe na każdej wizycie kontrolnej. Podczas każdej kolejnej wizyty u stomatologa wybierany jest również kolor ligatur, które mogą mieć barwy od mocny zieleni, granatu i czerwieni aż do bieli, czy całkowitej przezroczystości.

  Kolor ligatur - czy to ma znaczenie?

  Wbrew pozorom wybór koloru ligatur do najłatwiejszych nie należy - obecnie gumeczki możemy dostać w absolutnie każdym możliwym odcieniu, a taka ilość możliwości może nawet przyprawić o zawrót głowy. Najczęściej odradza się jednak wybór gumek białych i bardzo jasnych, ponieważ z łatwością mogą one ulec odbarwieniu, oraz ligatur w kolorze czarnych, które z oddali mogą sprawiać wrażenie popsutych lub bardzo brudnych zębów. Dodatkowo gumki o bardzo jasnych kolorach, takich jak jasny róż, czy żółć nie tylko mogą zabarwić się od mocnej kawy, czy herbaty, ale także potrafią w bardzo nieestetyczny sposób podkreślić nieco bardziej szary odcień zębów - które rzadko kiedy są naturalnie idealnie białe. Najlepiej jest zatem sięgać po neutralne kolory - róż, błękit, czy zieleń, które w estetyczny sposób będą prezentować na zębach.

 • Rotatory - gumki do...
 • Łańcuszki elastomerowe
 • Wyciągi międzyszczękowe
na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 83 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 83 elementów