Rurki policzkowe

Rurki policzkowe to metalowy element aparatu przytwierdzany bezpośrednio do powierzchni zęba. Służą one do przytwierdzenia łuku ortodontycznego do powierzchni zębów, tak jak pierścienie ortodontyczne, ale w przeciwieństwie do nich mocowanie rurek policzkowych przebiega znacznie szybciej, a samo noszenie jest dla pacjenta dużo bardziej komfortowe...

Rurki policzkowe to metalowy element aparatu przytwierdzany bezpośrednio do powierzchni zęba. Służą one do przytwierdzenia łuku ortodontycznego do powierzchni zębów, tak jak pierścienie ortodontyczne, ale w przeciwieństwie do nich mocowanie rurek policzkowych przebiega znacznie szybciej, a samo noszenie jest dla pacjenta dużo bardziej komfortowe i co najważniejsze - higieniczne. Jedynym minusem rurek policzkowych jest fakt, że dość często wystające, metalowe elementy mogą podrażniać okolice policzków - szczególnie u osób, które nie dawno założyły aparat ortodontyczny powodując ból, a nawet niewielkie rany. W takich przypadkach najlepiej już od samego początku terapii zastosować specjalistyczny wosk ochronny za pomocą którego drażniące elementy są zaklejane zapewniając ochronę i komfort w dalszym użytkowaniu aparatu. Rurki policzkowe różnią się od siebie przede wszystkim kształtem ze względu na ich przeznaczenie. Wyróżniamy m.in rurki do stosowania na dół , górę a także lewą i prawą stronę szczęki. Takie urozmaicone profilowanie umożliwia łatwe i szybkie dobranie odpowiednich elementów w zależności od potrzeb pacjenta oraz miejsca, gdzie mają być przytwierdzone.

Nasz sklep oferuje szeroki wybór profesjonalnych rurek policzkowych o różnych profilach, co pozwala na bezproblemowy dobór odpowiedniego modelu. Specjalne wcięcie na pęsetę, oraz kształt podstawy jak najbardziej zbliżony do naturalnego kształtu zęba umożliwia szybkie mocowanie rurek i znaczne skrócenie trwania wizyty. Gładka powierzchnia i niski profil sprawiają, że nie tylko samo zakładanie rurek staje się bardziej przyjemne, ale także ich dalsze stosowanie nie przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu i wykonywaniu najprostszych czynności takich jak jedzenie, czy picie.  Właśnie przez nieco niższy profil nasze rurki policzkowe również rzadziej powodują ból i dyskomfort podczas stosowania, niż pozostałe odpowiedniki. Dodatkowo wyposażone są w specjalną prowadnicę, która znacznie ułatwia sam proces klejenia .

Więcej

Rurki policzkowe Jest 12 produktów.

Pokazuje 1 - 12 z 12 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 12 elementów